Köprülü Kanyon’ a gitmek aslında çok basittir. Antalya Merkez’ tarafından gelecekseniz Serik ilçesini geçiyorsunuz, Alanya’ ya doğru devam ediyorsunuz. İlk olarak Aspendos Belkıs yol ayrımı geliyor, oradan dönmüyorsunuz. Alanya istikametine devam ederken ikinci olarak Süral Su fabrikası geliyor, önünde trafik ışıkları var; oradan da dönmüyorsunuz, Alanya istikametine devam ediyorsunuz. Hemen ardından bir trafik ışıklı döner kavşak daha geliyor; orada tabeleda Taşağıl, Beşkonak, Köprülü Kanyon tabelaları mevcut; oradan sola, Kuzeye, Toros Dağlarına doğru dönüyorsunuz.

Köprülü Kanyon Harita
Köprülü Kanyon Harita

Alanya, Manavgat tarafından gelecekseniz de Manavgat ilçesinden Antalya istikametine ilerliyorsunuz. Ilıca, Gündoğdu, Yavrudoğan vb. beldeleri geçiyorsunuz. Anayol üzerinde solda karayolları tır kantarını ve sağda küçük çimento tesisini de geçince, yani Manavgat çıkışından yaklaşık 25 km sonra trafik ışıklı kavşaktan sağa dönüyorsunuz. Tabelalarda Beşkonak, Taşağıl, Köprülü Kanyon yazısını görürsünüz.

Köprülü Kanyon Harita
Köprülü Kanyon Harita

Sonra da yaklaşık 40 km tabelaları takip ediyorsunuz. Takıldığınız noktada bizimle irtibata geçiyorsunuz ve size yol tarifi yapıyoruz.