Rafting Esnasında Uyulması Gereken Kurallar

Köprülü Kanyon

Birkaç kişilik guruplar halinde profesyonel rehberle birlikte rafting yapılmalıdır. Botlarda bulunan rehberler dikkatlice dinlenmeli söyleneceklere harfiyen uyulmalı, Yüzmeyi çok iyi bilmiş olsanız dahi kesinlikle can yeleği ve kask giyinilmelidir. Irmakta birlikte, ekip olarak hareket etmek bu zorlu parkurun devrilmeden her hangi bir fiziksel zahiyata uğramadan tamamlanmasında önemlidir.

Suda karşılaşılacak tehlikeli engeller ağaç parçaları, kayalar sivri taşlar ırmak ağızlarında tıkanıklı oluşturur. Üzerinden geçilmesi botun dengesini bozabilir ve devrilmeler sonucu su altında bulunan kayalara çarparak ufak yada büyük çaptaki kazalara sebep olabilir. Su üzerindeki köpük ve dalgalar şelalelere yakın olunduğunu göstermektedir. Kesinlikle kask çıkarılmamalı, herhangi bir düşme sonucunda koruyucu olacaktır.

Yorum Yap

E-mail adresiniz gizli kalacaktır.Doldurulması zorunlu alanlar * ile belirtilmiştir.

HTML içerik ekleyebilirsiniz. Örneğin: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>