Sıkça Sorulan Sorular

Rafting

O kadar rafting firması var, niçin sizi seçelim ?

Çok doğru söylüyorsunuz. Köprülü Kanyon Rafting bölgesinde irili ufaklı birçok firma ya da şahıs rafting hizmeti veriyor. Kimi ekipmanları ile, rehberleri ile, transfer sistemleri ile, sigortası ile , güvenliği ile, yiyecek ve içecek ikramları ile bu işi gerçekten profesyonel yapıyor; kimi ise sezonda 8-10 bot şişirip eş dost ile bir kadro kurup, öğle yemeğinde hazır köfte verip yapıyor. Farkı anlamanız için buyurun bir gün misafirimiz olun.

Birkaç farklı firmadan da fiyat aldık, niye firmalar arasında fiyat farkı oluşmaktadır ?

Bu sorunun cevabı tamamen yukarıdaki soru ile bağlantılıdır. Biz herşey dahil konseptte, full parkur, tam gün ve tam güvenlikli rafting hizmeti vermekteyiz. Bilirsiniz ki güvenlik ve konfor turizm için olmazsa olmaz etkenlerdir ve bunlar bir miktar maliyet gerektirir. Fiyatı kırmak çok kolaydır. Sigorta yapmazsınız, yiyecekleri 2. ya da 3. kalite verirsiniz , parkurun tamamını değil de yarısını geçersiniz, turu tam gün değil de yarım gün yaparsınız, rehberleri gerekli eğitimleri almamış çevre sakinlerinden seçersiniz. Türsab ( Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ) kayıtlı seyahat acenteliği belgeniz yoktur. Ama bu uygulamalar bizim prensiplerimize aykırıdır. 6 – 7 TL daha ucuz fiyat verelim diye konfordan, güvenlikten ve en önemlisi müşteri memnuniyetinden ödün vermeyiz.

Sistem nasıl işliyor?

Misafirlerimiz internet üzerinden programı inceler ve fotoğraflara göz atarlar. Ziyaretçimiz, turlarımızın kalitesini, işimizin profesyonelliğini farkeder ve rezervasyon formunu doldurur. Form tarafımıza ulaştığında ekibimizden bir yetkili rezervasyon teyidi ve detaylı bilgi vermek için belirtilen telefon numarasından misafirimize dönüş yapar. Misafirimiz onay verdiğinde misafirimizin veya misafirlerimizin kayıt bilgileri katılmak istediği tarihteki katılımcı listesine eklenir. Turdan bir gün öncesi akşam saat 22:00′ den sonra transfer listeleri organize edilir ve her katılımcıya bölgesine göre alınış saati telefonla bildirilir. Tur günü belirtilen noktadan belirtilen saatte hatasız ve istisnasız bir şekilde transfer gerçekleşir. Tur bitiminde misafirlerimiz yine alınış noktalarına bırakılırlar.

Ayrıca ziyaretçimizin aklında yine de soru işareti varsa “Biz sizi arayalım” formunu doldurur ve ekibimizden bir yetkilinin aynı gün içerisinde belirttiği numaradan aramasını bekler. Yetkili arkadaşımız ziyaretçimizi arar ve gerekli bilgilendirmeyi yapar.

Ödemeyi nasıl yapıyoruz ?

Ödeme konusunda katı kurallarımız yoktur. Dilerseniz aktiviteye katıldığınız gün rehberlerimize elden teslim edebilirsiniz. Dilerseniz vereceğimiz banka hesap numaralarına havale / EFT yapabilirsiniz. Dilerseniz de 3D Secure Güvenlikli Online Ödeme Sistemimizden kredi kartınızla tek çekim ya da taksit seçenkeleriyle yapabilirsiniz.

Bizim bir grubumuz yok, ya bir ya iki kişi olacağız. Sorun olur mu ?

Öncelikle ; Antalya Rafting Turu olarak bir kişi de olsanız, 150-200 kişilik grup da olsanız Kemer’ den Alanya’ ya, Antalya ve civar ilçelerinden hiç bir ekstra ücret talep edilmeden dilediğiniz gün lüks transfer araçlarımızla alınıp turlarımıza dahil olabileceğinizi bilmenizi isteriz.

Rafting tehlikeli midir ?

Doğa sporları üzerine yayın yapan birçok yerli ve yabancı basında da yer aldığı üzere Köprülü Kanyon daha önce hiç rafting yapmamış kişiler için bile gayet güvenli ve eğlenceli bir parkurdur. 2 rapid’ den oluşur. Zorluk dereceleri 4 üzerinden 1 ve 2’dir.

Ayrıca tüm katılımcılarımız suda batmayan özel yapım yelekler ve koruyucu kask kullanmaktadır.

Bu güven verici ortama rağmen biz yine de profesyonellik gereği tedbiri elden bırakmamaktayız. Her botta profesyonel eğitim almış rehber bulundurmaktayız. Bununla birlikte tüm katlımcılarımız sigortalıdır.

Rafting için nasıl kıyafetler giymeliyiz ?

Rafting aktivitesi yaparken mümkün olduğunca rahat kıyafetler giymenizde fayda vardır. kimi misafirlerimiz short ve t-shirt ile , kimi misafirlerimiz bikini veya mayo ile katılmaktadir. Mevcut kıyafetleriniz üzerine suda batmayan özel yelekler giydirilecektir. Rating’ den sonra giyebilmek için yedek kıyafet getirmeniz de tavsiye edilir.

Ayakkabı olarak da, suda bozulmayacak bir spor ayakkabı veya ayağınızdan kolay çıkmayacak bir sandalet giyebilirsiniz. Dilerseniz özel deniz ayakabılarından satın alabilirsiniz.

Güneş gözlüğü, kol saati, kolye vb. gibi aktivite esnasında düşüp kaybolabilecek eşyalar getirmemeniz tavsiye edilir.

Ben soğuk suda çok üşürüm, profesyonel olduğunuza göre buna da mutlaka bir çözümünüz vardır ?

Tabiki var. Dileyen misafirlerimiz özel iklimlendirmeli, su geçirmeyen dalgıç kıyafeti benzeri özel rafting tulumları giyebilmektedir. Bunun için hiçbir fiyat farkı talep edilmemektedir.

Fotoğraf ya da video kaydı var mıdır ?

Tüm gün boyunca; rafting yaparken, kanyon turu yaparken, köprü üzerinde, yüzme molalarında, adrenalin bölgelerinde sürekli profesyonel fotoğrafçılar tarafından fotoğrafınız ve videonuz çekilir. Aktivite bitiminde yönlendirileceğiniz açık alan kafeteryamızda tur esnasında çekilen videonun özel animasyon ve müziklerle renklendirilmiş hali dev ekran televizyonlarda yayınlanır. Dileyen bu videoyu satın alabilir.

Ayrıca tüm aktivite boyunca çekilen fotoğraflarınız kafeteryada panolara asılır. Dileyen bu fotoğraflardan satın alabilir.

Rafting yapmak için bir yaş sınırı var mıdır ?

Rafting için belirli yaş sınırı vardır. 7 – 15 yaş arası katılımcılar refakatçi eşliğinde katılabilirler. 15 – 70 yaş arası katılımcılar sigorta kapsamında rafting yapabilirler.

Botlar Kaçar Kişilik ?

Rafting aktivitesi için özel dizayn edilmiş 2 çeşit botlarımız mevcuttur. Birincisi; 2 kişilik kano tarzında botlar, ikincisi 8-10 kişilik grup botları. Dilerseniz tek başınıza ya da iki kişi kano botlara binersiniz, dilerseniz grup olarak 8-10 kişilik botlara binersiniz. Özel bot hizmeti almak isterseniz 2-3 kişi dahi olsanız bir botu sadece kendi grubunuza özel kullanabilirsiniz.

Firmanızın gerekli yetki belgeleri var mı ?

Bu soru aslında sorulması gereken en önemli sorudur. Bir GO LTD kuruluşu olan Antalyaraftingturu.com olarak TURSAB A grubu tam yetkili seyahat acentesiyiz. Rafting şirketi olarak da tüm eğitimlerini tamamlamış , gerekli yetki ve izinleri almış bir rafting firması ile programlarımızı gerçekleştiriyoruz.

Rafting fiyatları nedir acaba?

Fiyatlarımız transferli veya transfersiz olmak üzere 100 TL ile 140 TL arasında değişmektedir. Kesin fiyat bilgisi için iletişim formunu, rezervasyon formunu ya da aranma talep formunu doldurabilirsiniz. En hızlı yanıt için ise 0242 332 46 46 numaralı ofis telefonundan ya da 0543 332 46 48 numaralı GSM ‘den ulaşabilirsiniz.

Fiyatlara neler dahil ?

Gidiş dönüş transferleri, tam gün – tam parkur rafting, açık büfe öğle yemeği, ekipman, rehberlik ve sigorta fiyata dahildir.

Gün içerisinde sayfanızı inceledik. Numaranızı kaydettik. Akşam 22:00 , 23:00 hatta 24:00 saatlerinde arkadaşlarla eğlenirken karar verdik, sizi arayıp rezervasyon yaptırabilir miyiz ?

Bizi 7 Gün 24 saat 0543 332 46 48 numaralı telefon numarasından arayabilir bilgi alabilir ya da rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bir fazla kişi eğlensin diye bir eksik saat uyku çekmek bizi asla rahatsız etmez. Tabi yine de hemen ertesi gün için rezervasyon düşünmüyorsanız bizi gece çok geç saatte aramamanızı tercih ederiz.

Çok profesyonel , ciddi ve ikna edici buldum sizi. Rezervasyonu nasıl yaptırabilirim ?

Rezervasyon yapmak için iki seçeneğiniz mevcuttur. Birincisi, anasayfamızdaki rezervasyon takvimimizi kullanarak rezervasyon formunu doldurabilirsiniz. Bilgileriniz bize ulaşır ulaşmaz yetkili arkadaşlarımız size belirttiğiniz telefon numarsından ulaşıp rezervasyon teyidi yapacaklardır. Katılmak istediğiniz tarihten bir gün öncesi transfer listelerimiz belirlendikten sonra size telefon açılıp alınış saatiniz size söylenecektir.

İkincisi seçeneğiniz ise dilediğiniz zamanda 0242 332 46 46 numaralı ofis telefonlarımızdan veya 0543 332 46 48 numaralı GSM numaramızdan bizi aramak. Yetkili arkadaşlar gerekli bilgi ve rezervasyon girişini yapacaklardır.

Yorum Yap

E-mail adresiniz gizli kalacaktır.Doldurulması zorunlu alanlar * ile belirtilmiştir.

HTML içerik ekleyebilirsiniz. Örneğin: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>